Voka Lasteaed Naksitrallid rühm Kollased Naksid

Loome ise mänguvahendeid

 

Kollaste Nakside lapsed, õpetajad ja lapsevanemad valmistasid ise mängu- ja õppevahendeid taaskasutavatest materjalidest.

Lasteaias kasutatakse ikka meisterdamiseks erinevaid paberirulle, topse, karpe jm., et arendada lastes loovust ning õpetada, et kõike ei pea koha ära viskama, vaid saab veel kasutada. Sellel õppeaastal andsid Kollased Naksid koos õpetajate ja lapsevanematega nii mõnelegi kasutult seisnud esemele uue elu. Õppides samal ajal asjade taaskasutamist ja keskkonna säästmist. Näiteks valmistati keldris seisvast vanast voodist ja kulunud vaibast mängukoht, kus on mõnus rongiteed ehitada või autodega sõita. Lapsed ise lõikasid vaibast sobiva tüki ning liimisid alusele. Rühma üheks populaarsemaks mänguks oli pood. Sügiselt tühjalt seisnud riiulid täitusid kiiresti erinevate kodust toodud pakendite ja karpidega. Kui midagi katki läks, asendati uutega. Köögist saadud maasikakastid värviti üle ning kleebiti peale jäätisepulgad ning sobiv taimekast oligi valmis. Kevadel külvati sinna muruseeme ning vaadeldi muru tärkamist ja kasvamist. Ülejäänud kastid leidsid koha poeletil.

Oma panuse andsid ka lapsevanemad. Üks isa meisterdas lastele mängulaua, kuhu saab erineva suurusega nuppe toppida.Teine pere tegi suurest papist poolist tumba, millele saab kriitidega peale joonistada, trips-traps-trulli mängida ning sisse asju panna. Õpetajad meisterdasid vanast sirmist tegevusstendi. Stendi saab kasutada aastaaegade ja Naksitrallide (meie sümboolika) tutvustamiseks. Lastel on võimalik õppida paelte sidumist, katsuda erinevaid materjale, loendada ja paigutada esemeid jne.
Ise tehtud asjad on ikka armsad!