Tallinna Mardi Lasteaia Mürakarude rühm ning õpetajad Raily Kokk ja Marianne Kull

Prügikastiruloo pajatused

 

Eelmise aasta koristustööde käigus viidi lasteaias prügikasti uued rulood, mida polnud võimalik kasutada. Mürakarude rühm tõi kaks rulood prügikastist ära ja andis neile uue elu. Rulood hakkasid „elama“ läbi laste jutustuste, tunnete ja emotsioonide.

Esimesena sai "elu" antud prügikastiruloole, mis leidis oma koha õuepaviljoni seinal ja on seal olnud tänaseks juba 8 kuud. Paaril päeval joonistasid lapsed sinna peale lasteaia ja oma rühma tegevused- loomulikult lasti fantaasial lennata ja pildil said elu sisse ka väljamõeldud tegelased. Edasi hakkasid tegelased elama läbi laste jutustuste. Oli tore vaadata ja kuulata, kuidas iga päev käidi pildi juures üksteisele lugusid vestmas. Peakangelaseks ikka meie rühma Mürakarud. Kui aastaajad vahetusid, muutusid ka jutustused vastavalt ilmale. Kui vahel juhtus, et mõnel lapsel oli kurb meel või tuju paha, siis pildi juures lugusid vesteldes ununes see, kuna alati saabus pildi juurde ka mõni teine laps, kellega koos jutustada. Tänu ruloole, said Mürakarud koostada ka palju põnevaid matemaatilisi jutukesi, kus lapsed pidid kasutama kujutlusvõimet rohkem, sest liites ja lahutades ei kadunud ju esemed ja tegelased pildilt tegelikult ära.

Muidugi on olnud ka aegu, kui pilt kaunistas lihtsalt õuepaviljoni, sest lood olid mõneks ajaks pajatatud. Kuid nüüd, ilusa ilmaga, leiavad lapsed jälle tee Mürakarude kaunistatud ruloo juurde. Teisest prügikastiruloost disainisid lapsed isadele isadepäeva kingituseks lipsud, mis tulid tõeliselt värvikirevad ja nägid väga omapärased välja. Lapsed kasutasid värve vastavalt oma meeleolule ja tunnetele isa vastu. Lipsu värvimisel räägiti põnevatest tegevustest, mida koos isaga on tehtud, seega sai lipsule koos värvidega maalitud kõik imekaunid mälestused. Isad olid lipsu üle rõõmsad ja õnnelikud ning panid need kohe kaela. Nii mõnedki lapsed on rääkinud, et isa on ka pereringis sõpradega koosolemise ajal seda lipsu kandnud. Ühes peres meeldis see lips isegi kassile niivõrd, et ta ei pidanud paljuks seda ka omalt poolt disainida. Oleme õnnelikud, et päästsime kaks tervet rulood prügikastist ning andsime neile hoopis uue elu. Ta elab meie lasteaias, laste lugudes ja iga lapse peres. Üks hetk, mitu võimalust ja palju rõõmu kõigile!