Tallinna Liivamäe Lasteaed

Liivamäe lasteaia sõprus Metsakitse taluga

 

Lasteaia ja talu sõprus, mille käigus vahetult õpitakse tundma loomi, nende elu-olu. Talu viib loomadele lasteaia toidujäätmed ja loomad on rõõmsad.

Metsakitse talu ja Liivamäe Lasteaia koostöö on kestnud nüüd juba 3 aastat. Taluperemees Andres on iga aasta 2 korda toonud lasteaia õuealale loomi vaatamiseks lasteaia sünnipäeval. Talvel otsustasime neile ise külla minna. Hommik algas elevusega. Lapsed tulid lasteaeda kaasas kapsad, porgandid, kaalikad, õunad, et viia loomadele külakosti. Lõpuks saabus buss lasteaia juurde. Elevus oli bussis suur, lapsed rääkisid igasuguseid lugusid loomadest, vaatasid bussist välja, tundsid ära tuttavaid kohti, kuni lõpuks paistis Metsakitse talu.
Järsku hüüdis üks poiss bussist - vaadake, seal on elevandid!!!!!! Üsna kiiresti tegid teised lapsed talle selgeks, et need on veised, kes meie lasteaias suvel käisid. Bussist väljudes ootasid lapsi juba Šoti mägiveised, kes laste poolt toodavaid maiusi, kapsaid ja porgandeid, ootasid. Kui veised söödetud, mindi lauta. Lauda ees kõndis lemmikveis Möö koos lammastega, kes samuti lastelt nosimist ootasid. Laudas ootasid lapsi 10 kana, 8 paabulindu, poni, küülikud ja talledega lambad. Metsakitse talu külastus lõppes lastele ponisõiduga.
Kahel päeval käis kokku Metskitsetalus külas 87 last, ja 11 õpetajat. Lisaks loomade vahetule kogemisele, viib taluperemees ära loomadele söödaks lasteaia biojäätmed.