Tallinna Lepatriinu Lasteaed Pilvetriinude rühm

„MEIE SADA SÄRKI”

 

Kuidas saab iga inimene, nii suur kui väike, kokku hoida looduslikke ressursse meie maakeral. Vaatame enda ümber ringi. Kas peame jälle ostma? Asju saab uuesti kasutada: nendest midagi uut luues või sõbrale jagades.

Meie rühma lapsed lähevad sügisel kooli, nii et särgivaip jääb nende viimaseks suureks ühistööks. Kust tuli mõte vaipa punuda? Oleme kõikides tegevustes läbi nelja õppeaasta pööranud tähelepanu meid ümbritsevale keskkonnale. T-särgid on paljudele lemmikriided. Kuid kas me alati mõtleme, kui palju on kulunud vett ja muid ressursse puuvilla kasvatamiseks, töötlemiseks, särkide valmistamiseks, transpordiks? Aga mis saab särgist siis, kui ta on väikseks jäänud, kulunud, värvi kaotanud või lihtsalt ei meeldi enam? Kas tõesti prügikasti? Meie otsustasime teisiti.

Kuna sellel, Eesti 100-ndal juubeliaastal on number 100 väga tähtis, siis panime ka meie loodavale vaibale nime: „Meie 100 särki”. Kaltsuvaipa saab teha mitmel moel, meie valisime punumise, siis suutis iga laps oma särgid vaiba sisse panna. Emad, isad ribastasid kodudes t-särgid. Lapsed punusid ribad pikaks palmikuks ja õpetaja abiga keerati, õmmeldi palmikud kirjuks vaibaks. Küll on lõbus selle kirevuse seest oma särk üles otsida. Vaiba sees on ka pereliikmete särke. Meie vaipa saame kasutada ka kella õppimiseks. Selleks saab vaibale kinnitada numbrid ja kellaosutid. Oleme teatrisõbrad, lavastades igal aastal näidendeid. Tihti oli meil tarvis ka kaltsuvaipa. Nüüd on ta tehtud. Kingime selle lõpupäeval lasteaiale, et meie näputööd saaksid kasutada ka teised lapsed. Olgu see meenutus meie toredatest lasteaia-aastatest.
Vaiba punumine oli tore ja lõbus töö ja kui mõnus on sellel palja jalaga astuda! Me kulutasime selle valmimiseks 0 EUR-i. Kõik materjalid olid taaskasutusest. Kellaosutiteks said ühe isa kaks moestläinud lipsu.