Tallinna Kristiine Lasteaia Lotte rühm

Lottede rühma rõõmus õpiavastus ja nutikas taaskasutus

 

Lottede rühma sõimelapsed soovisid kogeda istutamisrõõmu. Külvasime munadepüha eel muruseemned plastikpudelist tehtud pottidesse. Sellest sai alguse huvi taimede eest hoolitsemise vastu ja nutikas taaskasutus edasipidisteks õppetegevusteks.

Tallinna Kristiine Lasteaia Lottede rühma sõimelapsed soovisid kogeda istutamisrõõmu. Külvasime munadepüha eel õpetajal järgi jäänud muruseemned plastikpudeli alumisest osast tehtud pottidesse. Plastikpudelitega toetasid meid lapsevanemad. Mulda saime lasteaiast. Enamusele lastele oli see esmane istutamiskogemus. Seda oli näha laste käitumisest, kui käsi mullaseks sai, soovis mõni laps tegevuse lõpetada. Õpetaja motiveerimisel ja eeskujul siiski tegevust jätkati. Laste rõõm oli suur, kui seemned said mulda pandud ja kastekannuga kastmiseks läks. Oma poti eest taheti väga hoolitseda. Selgitasime,et kogu aeg kasta ei saa. Lapsed kastsid üle päeva oma potte. Kuna muruseemnest muru kasvamine võttis aega, meisterdasime rühmas olnud joogikõrtest ja vatipatjadest lumikellukesed ja asetasime potti. Laste üllatus oli suur kui nädalavahetuse möödudes lasteaeda tulles oli muru kasvama hakanud. Munadepüha ajal otsustasime potid kaunistada. Kasutasime selleks rühmas olnud paberitükke ja kleepse ning tegime vahvad jänkutopsid. Kaunistatud pottidesse sai pehme muru peale pandud muna ja lapsed said murupoti koos munaga koju viia. Mõni laps kinkis selle oma vanaemale munadepühaks.

Õpetajate rõõmuks saime teha mitu tegevust kasutades ära erinevad materjalid, mis rühmas leidusid midagi juurde ostmata. Lastel kinnistus läbi tegevuste, et taimed vajavad kasvamiseks päikest, vett ja hoolitsust ning kui nutikas olla, saab erinevaid materjale taas kasutada uuel moel. Nendest tegevustest inspireerituna otsustasime kasutada allesjäänud plastikpudeli ülemist osa emadepäeva kingituse meisterdamiseks. Rühmas olevatest vanadest cd-plaatidest ja plastikpudeli ülemisest osast saame lastega meisterdada vaasid. Kuna lastele istutamine ja taime eest hoolitsemine väga meeldis, otsustasime koos lastega vaasidesse lilled istutada. Emmega koos taime eest hoolitsedes, saavad lapsed ja emad varsti kogeda lilleõie ilu.