Sõmeru lasteaed Pääsusilm Mõmmikute rühm

Mõmmikud loodusega sõbraks

 

Mõmmikud on õppeaasta jooksul tutvunud looduse erinevate külgedega, käinud õppekäikudel, väljasõitudel, kogunud ja valmistanud erinevaid vahendeid ning selle käigus saanud vajalikke teadmisi looduse kohta. Sealjuures on tehtud koostööd huvigruppidega.

Mõmmikute õppeaasta algas väljasõiduga Uljaste järve äärde, kus tutvuti sügisese loodusega, mängiti mänge ja peeti piknikku. Septembris tõid lapsed näitusele erinevaid kive ja külas oli Porkuni paemuuseumi esindaja, kelle järgmisel külaskäigul meisterdasid lapsed taaskasutusmaterjalist sokiloomi ja said teada taaskasutuse olulisusest. Lisaks käis põnevatest kividest rääkimas ka lapsevanem.
Külmade saabudes alustasid lapsed lindude toitmist ja tänu heale asukohale külastas söögimaja hulgaliselt erinevaid linde, kelle tegemisi jälgiti suure huviga. Ei unustatud ka metsloomi, kellele viidi süüa koos lasteaiaga ja hiljem tegid seda paljud lapsed ka oma peredega. Oli tore näha metsloomade tegutsemisjälgi.
Kodutute loomade tarbeks koguti peredega kõike neile vajalikku.

Kevade ootuses liituti Kurgisõbra projektiga, kus lapsed said külvata, kirjutada taimedele silte ja hoolitseda tärkavate taimede eest. Ajatati tulbisibulaid, külvati maitsetaimi, tomateid ja lilli. Kogukonna ühistööna valmisid rühma ette uhked taimekastid, mis nüüd ootavad taimi, sest hilise kevade tõttu, pole taimi veel õue saanud istutada. Rühmaesist puuinimeste peret kaunistavad vaid võõrasemad, mis külma natuke taluvad.
Ühe õppekäiguna külastati Rakvere veepuhastusjaama ja reoveepuhastit ja sealt saadud teadmisi rakendatakse robootikavõistlusel. Maikuus külastatakse ka aiandit, Altja matkarada ja talu, kus kasvatatakse erinevaid linde ja lambaid.
Mõmmikud on aasta jooksul saanud hulgaliselt praktilisi teadmisi taimekasvatuse, loomade, lindude ja keskkonnasäästlikuse teemadel ja tänu sellele säravad laste silmad rohkem kui kunagi varem ja suure rõõmuga tegutsetakse looduses ka iseseisvalt. Lisaks sellele teavad Mõmmikud, kuivõrd oluline on teha koostööd nii üksteisega kui ka kohaliku kogukonnaga, et muuta ümbritsev keskkond turvaliseks ja keskkonnasäästlikuks, kus oleks hea elada.
Hea meel on tõdeda, et kõikidesse tegevustesse kaasati kogukonda ja peresid, kes aktiivselt kõiges osalesid!