Rakvere Triinu Lasteaed

Kadripäeva taaskasutuslaat

 

Triinu lasteaed korraldas kadripäeval laada, kus kaubeldi ainult jääkmaterjalidest meisterdatud ja nn "teisel ringil" oleva kaubaga. Laadakauba ettevalmistusel osalesid lisaks lastele ja õpetajatele ka emad- isad, õed- vennad, vanaemad- vanaisad.

Seoses keskkonnaministeeriumi üleskutsega osalemaks jäätmetekke vähendamise nädalal (18.-26. nov), otsustas Triinu lasteaed oma nimepäeva (25.11) tähistada Kadripäeva laadaga. Vanematele tehti üleskutse tuua kauplemiseks asju, mis vastaksid märksõnadele "jääkmaterjalid," "korduskasuta," "anna esemele uus elu." Rühmades meisterdasid lapsed koos õpetajatega põnevaid ja vajalikke asju. Muusikaõpetaja meisterdas pudelipille ja kasutab neid tundides tänaseni. Kauplemiseks kasutati Triinu lasteaia "raha"- nööpe. Peale laata korjatakse nööbid kokku "panka", et neid siis järgmistel laatadel jälle kasutada. Nööbid saadi aastaid tagasi kinni pandud õmblusfirmast ja on meie laatadel kasutusel olnud juba aastaid.

Laada raames korraldati näitus asjadest, mis on saanud endale uue elu. Hästi toimis ja vanemate poolt võeti rõõmuga vastu mänguasjade vahetuse võimalus. See tähendas, et puhtad, terved ja kodus unarusse jäänud mänguasjad võis laadale müüki tuua ja need leidsid omale uued tänuväärsed omanikud. Loeme oma ürituse kordaläinuks, sest lisaks laste keskkonnateadlikuse kasvatamisele ja säästva hariduse andmisele, saame selliste üritustega pöörata keskkonnahoiule ja säästvale tarbimisele tähelepanu ka kogukonna mõistes lastevanemate ja teiste laste lähedaste näol.