Mariliis Sild

Konnad teelt!

 

Keskkonnakäpa kanditaat Mariliis Sild on 8 aastane Tamsalu Gümnaasimi 1a klassi õpilane. Juba neli kevadet järjest on Mariliis aktiivselt osalenud "Aita konnad üle tee" talgutel. Mariliis on aidanud oma tegutsemisega üle sõidutee sadu konni.

Mariliis osales konnatalgutel esmakordselt 2015. aasta kevadel, olles kõigest viie aastane. Nakatades oma aktiivse tegutsemisega ka oma rühmakaaslasi ja klassikaaslasi, tõstes nende keskkonna teadlikkust. Konnade abistamine toimub enamasti hilistel õhtutundidel, kuna konnade ränne toimub peamiselt hilisõhtuti. Rändeks sobilik õhutemperatuur on kuus kraadi või soojem ja võimalikult niiske ning vihmane. Seega tuleb konnade abistamisel trotsida ka erinevaid ilmastiku olusid. Peale konnatalgutelt koju naasmist on Mariliis tavaliselt läbimärg, väga väsinud, unine kuid rõõm on palgel ja silmades.

Sel aastal (2018) on Mariliis juba osalenud 13 konnatalgul ja aidanud oma tegutsemisega sadu konni turvaliselt kudemispaika. Mariliisi põhiliseks talgu kohaks on Lääne-Virumaal olev Porkuni järve piirkond, kus on sel aastal aidatud üle tee 2300 konna.

Link videole http://drive.google.com/file/d/1hSQ0QQckbynXW7K2dvl3i7LaTm-cUYUc/view