Lastesõim Planeedi Mudila

Suured ja väiksed abikäed

 

Lapsevanemad korjasid heategeval laadal raha, mille eest soetatud materjalist valmistas üks vahva isa meile taimekastid. Kastidesse külvasime lastega erinevaid maitsetaimi, salateid ning panime maha sibulad. Suvel vaatlesime taimi ja korjasime saaki.

 

Oleme veendunud, et igaühes meis on maalähedust ja peitub põline potipõllumees, isegi kui elad Tallinna kesklinnas. See on väärtus, mida kanda ja lastele edasi anda. Nii oleme oma lastesõimes mitmeid aastaid tegelenud oma õueala muutmisega koduseks tarbeaiaks, kus kasvavad lilled, köögiviljad ja viljapuud. Asume Tallinna kesklinnas ja paljud lapsed ei ole näinud taimede kasvatamist ning ka paljudele meie töötajaile on see ainus võimalus panna oma käed mulda. Möödas on need ajad, kus hoovist kadusid pikanäpumeeste abil kõik lilled ja istikud ning aasta aastalt on meie aed aina täienenud.
Lastesõime eesmärkidega on haakunud ka lapsevanemad. 2017. aastal hindas sõime hoolekogu kõige olulisemaks õuesõppeaia sisustamise ning korraldas heategevuslaada. Kogutud raha eest soetati materjal, millest üks vahva isa valmistas oma kätega taimekastid. Kastidesse külvasime koos meie väikeste sõimelastega (vanuses 1,5-3 aastat) erinevaid maitsetaimi, salatitaimi ning panime maha sibulad. Kasvamise ajal vaatlesime lastega arenevaid taimi ning lõpuks korjasime saagi ning maitsesime ühiselt.
Me oleme maarahvas!