Kohtla-Järve Lasteaed Tareke

TAIMED MEIE ELUS

 

Selle tegevuse käigus viime laste keskkonnateadlikku õpet ellu mitut tüüpi tegevuste käigus: katsed, eksperimendid, ekskursioonid jne. Äratame huvi konkreetse elusorganismi vastu, milleks on taimed.

 

KIK PROJEKT "LOODUSE SÕBRAD". EKSKURSIOON TARTU BOTAANIKAAEDA.
Eesmärk: õppida vaatlema, võrdlema ja rühmitama taimi. Kasvuhoones lapsed nägid džunglis ja kõrbes kasvavaid taimi ja said tuttavaks punakõrv- ja maa kilpkonnadega.
SIBULA ISTUTAMINE
Sibula istutamine on teadmiste jagamine sibula omadustest ja selle kasust, kasvatamise tingimustest (muld, soojus, vesi).
SEEMNETE KÜLVAMINE.
Eesmärk: laps teab, mida on taimele kasvamiseks vaja, saab aru taime kasvamisprotsessist (seeme-taim-õis-vili) ning planeerib ja teeb iseseisvalt jõukohaseid töid.
INGVERIJUURE KASVATAMINE
Lapsed said teada, et poest ostetud ingverijuurest saab kasvatada kena ja kasuliku toataime. Enne saagi koristamist peab ingver vähemalt kolm kuni neli kuud kasvama.
KUIDAS KASVAB TAIM
Ekraani abil lastel on olemas unikaalne võimalus jälgida taime kasvu juurtest otsani. Vaatlustulemusi lapsed kannavad tabelisse.
VARSSELLERI ISTUTAMINE
Eesmärgid: avaldada tähelepanelikku ja hoolivat suhtumist taimede vastu.Õpetada lastele, mis taim on seller, kuidas hoolitseda selle eest ning vaadata selle kasvu. Asetasime juureta ots vette ja jäime ootama, millal juurikas uuesti juured alla võtab ning uusi pealseid kasvatama hakkab. Kui juurikad olid juured kenasti alla kasvanud, siis istutasime taime potti. Jäime ootama värsket sellerit.
MÄNGUPLATSIL PEENRA LOOMINE
Õpetajate juhendamisel kaevati üles aiamaa ja valmistati ette peenrad. Laps on tegevustes aktiivne osaleja ning on tähtis, et ta tunneks rõõmu tegutsemisest, õppides samal ajal läbi vaatlemise, uurimise, katsetamise, mängu, analüüsi ja harjutamise. Lapse jaoks on uute teadmiste omandamine kõige lihtsam, kui see toimub igapäevaste toimingute ja mängu käigus. Seda toetavad positiivsed emotsioonid, mängurõõm.
KATSE “JANUNE SELLER”,
Katse õpetab lastele, kuidas taimed vett joovad.