Keskkonnakäpa konkursini on jäänud loetud kuud

8. Jaanuar 2015
Kuni kandidaatide esitamine uuele konkursile kahe ja poole kuu pärast pihta hakkab, on veel aega tutvuda 2014. aasta laureaatidega!

2014. aasta Keskkonnakäpa konkursil sai keskkonnaharidust pakkuva organisatsiooni kategoorias auhinna Skeemipesa ettevõtmine Remondikohvik.

Skeemipesa nime taha peitub blogi, kus tutvustatakse Eestis ja mujal maailmas tehtud elektroonilisi projekte ning ideid. Samuti on tegu „hackerspace’iga“ ehk „häkkerite pesaga“ mis tähendab seda, et kokku saavad programmeerijad, arendajad ja üldiselt tehnikahuvilised, et üheskoos luua midagi uut. Korraldatakse ka elektri- ja elektroonikateemalisi töötubasid.

Üks selline häkkerite pesapaik kannab nime Remondikohvik, kus inimesed saavad ise parandada oma katki läinud asju ja kohtuda teiste inimestega, kel samasugune huvi. Hetkel on toimunud kokku 4 remondikohvikut, neist viimane sel sügisel. Igal korral on uue hingamise saanud umbes paarikümmend vana tehnikaseadet.

Korraldatakse ka suuremaid ja loomisele orienteeritud hackerspace’e. Viimati Skeemipesa poolt korraldatud „Tehnohackil“ käis kohal 150 inimest 7 riigist ning valmis ehitati mitmeid põnevaid ja ka kasulikke vidinaid. Kui akvaariumi ja lillepoti tandem, mis sedasi vett ise filtreerib, on pigem mugavus, siis nutitelefoni järele kinnitatav elektroonikaplokk kuue klahviga, millega saavad pimedad braille-kirja kirjutada, võib osutuda mitmetele eluliselt oluliseks abivahendiks.

Elektri ja elektroonika entusiastidel on võimalik kasutada ka Skeemipesa halduses olevaid ruume TTÜs oma hobiprojektide tarbeks.

Kuidas ettevõtmise algataja Heigo Mõlder sellise ideeni jõudis ja mida Skeemipesas veel tehakse, saad lugeda Keskkonnaameti keskkonnahariduslehest, mis on nii eesti kui vene keeles kättesaadav http://www.keskkonnaamet.ee/teenused/keskkonnaharidus-2/esf-programm-keskkonnahariduse-arendamine/keskkonnahariduse-teabeleht/

Skeemipesast saad täpsemalt lugeda siit – http://www.skeemipesa.ee/ – ning remondikohvikust siit – http://www.skeemipesa.ee/remondikohvik/.