Karola Ainson

Tigu Hr/Pr Piiksu

 

Mesimummide rühm võttis endale lemmiklooma kellega koos kasvada, kelle eest hoolitseda ja kellelt nii mõndagi õppida lemmikloomadest, loomadest üldisemalt ja loodusest.

2016. aasta oktoobris saabus Mesimummide rühma uus liige - Aafrika hiidtigu. Lapsed said valida teole nime ja pidid tema eest hoolt kandma. Hääletuse tulemusel sai teo nimeks Hr/Pr Piiksu. Hr/Pr ees tulenes sellest, et ta on nii poiss kui tüdruk. Lapsed, kellel kodus lemmiklooma ei olnud, said tead milline vastutus ja rõõm on pidada kodulooma. Mõni laps, kes soovis mõnikord oma muret kurta, sai Hr/Pr Piiksule oma saladused usaldada. Oli ka lapsi, kellele alguses tundus tigu veidi imelik ja limane, aga aja jooksul said ka nemad Hr/Pr Piiksuga sõpradeks ning julgesid teda oma käes hoida. Nad leidsid isegi, et kuigi tigu ei näinud alguses väga ilus välja, on ta siiski nunnu ja väga tore kaaslane.

Lapsed said teada kuidas teod elavad, mida söövad ja millised erinevused on Hr/Pr Piiksul Eestis elavate sugulastega. Hr/Pr Piiksu vajas oma terraariumit, mille põhi tuli katta turbamullaga, et oleks mõnus pehme vahel laest alla potsatada ja mis hoiaks õhu mõnusalt niiske. Lisaks oli seal oksakesi mida ronimiseks kasutada ja aegajalt kasvamas salati taimi mida lapsed Hr/Pr Piiksule söögiks kasvatasid. Söögipoolisest armastas meie tigu kõige enam värsket kurki, koja kasvatamiseks andsime kaltsiumi ja lisaks ka spetsiaalset proteiini segu. Lapsed said ka enda menüüd võrrelda teo omaga ja said teada, et ka nendel on vaja süüa salatit, proteiini ja kaltsiumi.
Kui suured Mesimummid 2017 sügisel kooli läksid jätsid nad Hr/Pr Piiksu väiksemate hoolde, et ka nemad saaksid teada kui palju saab õppida koos teoga.