Kandidaadid

Tallinna Lasteaed Kikas

Mälumäng Mustamäe öökull I Tall. Lasteaed Kikas eestvedamisel alustas 2014 aastal 5 Mustamäe la. osalusel Sellel kevadel täitus 5 a, Alusharidus 100 raames osales 15 Mustamäe lasteaeda 4 liikmeliste 6 ja 7 a laste võistkondadega.

Maie Itse

Lahemaa Looduskool on MTÜ, mis viib kokku looduse ja pärandkultuuri huvilised ning selle vahendajad. Ta korraldab matku, toob eri koolide õpilased kokku lõimumisprojektidesse ning õpetab tajuma loodust kõigi oma meeltega.

Tallinna Mardi Lasteaia Mürakarude rühm ning õpetajad Raily Kokk ja Marianne Kull

Eelmise aasta koristustööde käigus viidi lasteaias prügikasti uued rulood, mida polnud võimalik kasutada. Mürakarude rühm tõi kaks rulood prügikastist ära ja andis neile uue elu. Rulood hakkasid „elama“ läbi laste jutustuste, tunnete ja emotsioonide.

Mariliis Sild

Keskkonnakäpa kanditaat Mariliis Sild on 8 aastane Tamsalu Gümnaasimi 1a klassi õpilane. Juba neli kevadet järjest on Mariliis aktiivselt osalenud "Aita konnad üle tee" talgutel. Mariliis on aidanud oma tegutsemisega üle sõidutee sadu konni.

MURASTE KOOL

Muraste Kool peab väga tähtsaks looduskeskkonda.Õpime kevadel ja sügisel õues, meil on ümberringi kaunis loodus ja meile meeldib looduses viibida. Toimetame ka oma kooliaias ja peagi saame oma õunapuudelt vilju noppida. Meie tegutseme koos.

Mustjala Lasteaed-Põhikool

Igakevadine koduümbruse puhastamine.

MTÜ Roheliste rattaretked (juhatuse liige Tiina Troškin)

Roheliste rattaretk kutsub inimesed rattaga loodusesse, et vahetult looduses viibides tajuda ja mõista meid ümbritsevat keskkonda. Läbi retke programmi õpime keskkonnasäästlikku, loodussõbralikku tarbimist ja käitumist, tutvume Eestimaa eripaikadega

Liia Ortus

Õpetaja Liia Ortus tekitab Tõrva Gümnaasiumi õpilastes loodushuvi arvukate keskkonnaprojektide kirjutamise kaasabil ning loob võimaluse minna uusi loodusteadmisi ammutama ja õppeprogramme läbima kogu kooliperel.

Projekt "Eesti taimevaramu" -- projektis osalejad ning eestvedaja Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Suvel 2017 kogusid noored ja õpetajad Eesti eri paigust taimi, mis säilitatakse Tartu Ülikooli loodusmuuseumis pühendusega Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Taimevaramu projekt õpetades noori tundma kodukoha taimi ning säilitama looduspärandit.

Külli Kalamees-Pani

Külli Kalamees-Pani on bioloogiaõpetaja, loodus- ja keskkonnahariduse edendaja. Ta on rajanud Tartu Ülikooli loodusmuuseumis mitmekesise ja tervikliku haridustegevuste süsteemi. Nii pedagoogina kui arendajana on tema tegevuse fookuses alati õppijad.