Ivar Heinola

Keskkonnaspetsialistide koolitamine süsteemse innovatsiooni teemadel

 

Ivar Heinola on üles ehitanud tunnustatud keskkonnasõbraliku aasta ettevõtte ja nüüd jagab Eesti spetsialistidele professionaalselt teadmisi edasi peakoolitajana mobiilses keskkonnaekspertide karjääriedendusprogrammis Pioneers Into Practice.

 

Süsteemne innovatsioon on terviklik lähenemine uuenduste edukaks ühiskonda toomiseks. Ivar Heinola on olnud 2 aastat peakoolitaja süsteemse innovatsiooni teemadel rahvusvahelises täiendõppeprogrammis Pioneers into Practice, mille jooksul on Eesti keskkonnaspetsialistid saanud juhendajate käe all reaalseid kohalikke keskkonnaprobleeme seljatada innovaatilisi lähenemisi katsetades ja 4-6 nädalat end proovile pannes mõnes Euroopa riigi keskkonna organisatsioonis, ettevõttes või asutuses. Programmi eesmärk on koolitada tipptasemel keskkonnaeksperte, kelle poole teised pöörduvad jätkusuutlike uuenduste edukaks ellu viimiseks.
Iga aasta saadab programm koolituse ühe osana välismaale kümmekond keskkonnaspetsialisti uut kogemust saama ja oma oskusi lihvima. Sarnaselt toob programm Eestisse välismaa keskkonnaekspertide võõrustamise näol teisi vaatenurki ja teadmisi. Ivar Heinola tänu oma laiale silmaringile ning ettevõtja kogemusele ringmajanduse valdkonnas loob koolitajana väärtust keskkonnaekspertidele ja kiirendab roheinnovatsiooni Eestis.