Illuka Kool

Kõrvitsad elevantidele

 

Projekt “100 kõrvitsat elevantidele” on just hea näide sellest, kuidas väikesest ideest võib kasvada suur kogukonda kaasav üritus ja koos saadakse üle igast takistusest.

 

Algselt oli plaanis koos kooli ja lasteaia lastega kasvatada 100 kõrvitsat ning need siis sügisel loomaaeda elevantidele kinkida. Võtsime ühendust Tallinna Loomaaiaga, et uurida, kas ja millistel tingimustel me kõrvitsaid kasvatada saaksime.

Eeltööd tehtud, asuti seemneid külvama. Seemned ning kasvukohaks vajalikud topsikud tõid lapsed kodust ise kaasa ning külvamine oli omakorda õpetlik protsess. Nii mõnigi laps pani mulda oma elu esimese seemne ja sai oma esimese rohenäpu kogemuse. Oma seemnete tuleviku eest vastutasid lapsed ise ning seda tehti suure hoole ja armastusega. Põllule istutamine oli omaette aktsioon, kus osalesid ka lapsevanemad. Nii kasvaski projekt vähehaaval suuremaks. Loodi ka Facebooki grupp Illuka Kooli 100 kõrvitsat. Suvi ei olnud kõrvitsate kasvamiseks soodne ning põllult paraku suurt saaki ei tulnud. Hädast aitas välja kohalik talunik Pille Juursalu. See oli kokkuvõttes üks vahva ettevõtmine, mis pakkus lusti ja õppimisrõõmu nii väikestele kui suurtele ning õpetas, et hea tahtmise korral saab kõigega hakkama.

Link videole http://uudised.tv3.ee/meelelahutus/uudis/2017/05/27/vahva-ettevotmine-koolipere-enda-kasvatatud-korvitsad-jouavad-looamde-peolauale/